Григор Димитров победи Новак Джокович в благотворителния мач между двамата в София. Първата ни ракета надигра съперника си с 6:4, 2:6, 10:6.

Двамата се пробиха по веднъж в първата част, а при 5:4 за сънародника ни, той получи сетбол, когато резултатът бе 30:40 и с форхенд по обратния диагонал го осъществи. Ноле проби подаването на съперника си два пъти във втората част и изравни резултата. Третият сет бе шампионски тайбрек до 10 точки.

Двубоят бе организиран от фондацията на българина. Набраните средства ще отидат за деца в неравностойно положение.

В официалната статистика Новак Джокович води с 12:1 победи.

В залата бе треньорът на Димитров - Даниел Валверду, тенис легендите ни Мануела и Магдалена Малееви, президентът на БОК Стефка Костадинова, бившият ни футболен национал Димитър Бербатов и състезателят от Формула 3 Никола Цолов.

2015-a година Григор Димитров също имаше приятелски мач в София, но с Гаел Монфис. Тогава хасковлията спечели с 6:3, 6:4.