Григор Димитров спечели първия сет срещу Новак Джокович в благотворителния мач помежду им в София. Българинът взе частта с 6:4 след 48 минути в "Арена София".

Двамата се пробиха по веднъж, а при 5:4 за сънародника ни, той получи сетбол, когато резултатът бе 30:40 и с форхенд по обратния диагонал го осъществи.

В официалната статистика Ноле води с 12:1 победи.

В залата е треньорът на Димитров Даниел Валверду, тенис легендите ни Мануела и Магдалена Малееви, президентът на БОК Стефка Костадинова, бившият футболен национал Димитър Бербатов и състезателят от Формула 3 Никола Цолов.

Главен съдия на мача е сръбкинята Марияна Вельович, която е професионален рефер от 2015 година.

В 17:30 часа българинът проведе тренировка с деца, към която се присъедини и олимпийският първенец.

По-рано днес стана ясно, че двамата ще купонясват в столичен клуб след срещата.