Рилски спортист победи шампиона на Финландия Нокиа със 71:64 (21:17, 21:15, 15:16, 14:16) в Анталия, Турция в мач от първия кръг на квалификациите за Шампионската лига на ФИБА и се класира за втория кръг на пресявките.

Следващият съперник на родния първенец е португалският шампион Бенфика.

През целия мач баскетболистите на Любо Киров бяха водещият отбор и в един момент разликата в полза на нашите стана двуцифрена.

Леко отпускане в края на третата част и началото на четвъртата позволи на финландците да се върнат в срещата, като дори свалиха изоставането си до само 2 точки 6 минути преди края на мача.

Лакуинси Ридоу бе най-резултатен за успеха с 15 точки, но с 6/17 при стрелбата от игра.

Юре Планинич реализира дабъл- дабъл от 11 точки с 12 борби, а с 10 точки и 5 борби остана Христо Бъчков.