ЦСКА победи с 3:0 Локомотив (София) като гост в среща от 12-и кръг на родната Първа лига.

Двубоят се игра на стадиона в квартал "Надежда" в столицата, а гостите получиха така необходимия заряд от феновете си, които се завърнаха след наказанието заради ексцесиите, станали по време на евробаража с ЦСКА 1948 в края на миналата кампания.

Джонатан Линдсет откри резултата с гол в 8-ата минута. Матиас Фаетон покачи на 2:0 в 17-ата.

През втората част дойде последния гол. Точен този път бе халфът на Централноафриканската република Годин Коялипу. Това се случи в 59-ата минута.

С успеха, воденият от Александър Томаш тим спря серия от 4 поредни загуби за първенство.

"Армейците" вече са 13-и с 6 точки. Локомотив (София) записаха четвърти мач без успех. Те се намират на 10-а позиция с 9 точки.