Атлетико (Мадрид) победи като домакин Валенсия с 3:0 в мач от 5-ия кръг в Ла Лига.

За столичани това е втори пореден успех в шампионата и общо трети от началото на сезона. Хората на Чоло Симеоне имат и две равенства, като продължават без загуба.

След успеха Атлетико дели 2-4 място с Реал (Мадрид) и Виляреал, като трите тима изостават с по 4 точки от лидера Барселона, който е с пълен актив от 15 точки.

Валенсия продължава да затъва, като това че четвърта загуба на отбора, който има само 1 спечелена точка от началото на сезона и е на последното място в класирането.

Конър Галахър откри резултата в мача в 39-ата минута, като с асистенция се отчете аржентинеца Родриго Де Пол.

След почивката във вратата на гостите паднаха още два гола.

Антоан Гризман даде успокоението на домакините в 54-ата минута, вкарвайки за 2:0.

Крайното 3:0 оформи аржентинската резерва Хулиан Алварес в четвъртата минута на добавеното време на мача.

В следващия си шампионатен мач, на 22 септември Атлетико гостува на Райо Валекано. Ден по-рано Валенсия приема Жирона.