Лудогорец победи като гост с 3:0 Крумовград икономично в мач от 12-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят се изигра на Спортен комплекс "Никола Щерев-Старика“ в Пловдив, където Крумовград играе домакинските си мачове.

Шампионите, които започнаха мача само с един българин в състава - Ивайло Чочев, поеха контрола върху събитията на терена от самото начало и рутинно стигнаха до гол още в 9-ата минута чрез Руан Секо.

Попадението бе изработено от един от най-активните на терена Рик.

След гола тимът от Разград намали темпото, като продължи да контролира ситуацията.

Тимът на Крумовград успя да стигна до само 1 точен удар към вратата на скучаещия Серджо Падт до почивката.

През втората част ситуацията не се промени, като играчите на временния треньор Захари Сираков без много зор стигнаха до още два гола.

В 59-ата минута Руан Секо с далечна тупалка покачи на 2:0, като отново пасът бе на Рик.

В 66-ата минута наставникът на Лудогорец Захари Сираков получи неприятна новина, като се наложи да смени принудително контузилият се бранител Едвин Куртулуш.

В 83-ата минута направилия дебют с екипа на Лудогорец бразилец Ерик Маркуш оформи крайното 3:0 за тима от Разград.

След петия си успех за сезона Лудогорец се изкачи до торовото място в класирането, като остана без загубен мач и 2 двубоя по-малко. Тимът от Разград изостава с 3 точки от лидера Левски.

Крумовград записа 6-ата си загуба, като има и 2 победи. Отборът е на 13-ата позиция в подреждането.