Наполи спечели гостуването си на Каляри с 4:0 в четвъртия кръг на Серия "А". Мачът бе на стадион "Унипол Домус".

Защитникът Джовани Ди Лоренцо откри в 18-та минута чрез подаване от белгийския нападател Ромелу Лукаку. Грузинското крило Хвича Кварацхелия удвои в 66-та след нова асистенция на Лукаку. Самият стрелец се разписа в 71-та минута, когато бе намерен от Кварацхелия. Той вече е с две попадения и два голови паса в два двубоя под ръководството на новия наставник Антонио Конте, с когото работиха заедно в Интер между 2019-а и 2021-а година. Алесандро Бонджорно оформи резултата в третата минута от добавеното време, а пасът дойде от бразилеца Давид Нереш.

Каляри е на предпоследното 19-о място с две точки. Шампионът от 2022/2023 е първи с 9 точки преди гостуването на Интер срещу Монца по-късно тази вечер в 21:45 часа.