Левски води като гост на ЦСКА 1948 с 2:1 след едно полувреме игра на стадиона в Бистрица, в мач от 12-ия кръг в efbet Лига.

Домакините така и не намериха начин до почивката да спрат нападателя на Левски Мустафа Сангаре, който направи поредното си шоу, вкарвайки и двата гола дотук за гостите.

След равностойно начало домакините стигнаха до гол на Сердюк, който бе отменен заради засада.

Левски поведе в 16-ата минута. Сангаре засече с глава топката във вратата на Петър Маринов след центриране на Евертон Бала.

11 минути по-късно Алдаир открадна топката от играч на ЦСКА 1948, нахлу в половината на домакините и качи топката на главата на мощно връхлитащия Сангаре, който вкара за 2:0 за Левски, негов пети от началото на сезона.

ЦСКА 1948 се върна в мача в 39-ата минута, когато Радослав Кирилов се възползва от подаване на бразилеца Талиш, измъкна се от отбраната на Левски и вкара.

Последва пропуск за Левски на Майкон, като класа показа вратаря на ЦСКА 1948 Маринов.

В края на полувремето Неделко Пишчевич пропусна добра възможност за ЦСКА 1948, като ударът му бе блокиран от Келиан ван дер Каап.