С гол на национала Живко Атанасов дълбоко в добавеното време на мача Черно море успя да стигне до равенство 1:1 в домакинството си срещу Арда в мач от 12-ия кръг в efbet.

Гостите от Кърджали изиграха отлично първата част, като поведоха в 14-ата минута чрез Феликс Ебоа Ебоа, който бе най-съобразителен след ъглов удар.

Домакините така и не успяха сериозно да затруднят Анатоли Господинов през първото полувреме.

Допълнителен проблем за Илиан Илиев бе, че трябваше да направи първата си смяна още в 39-ата минута, като Цветомир Панов отстъпи мястото си на Дани Мартин в отбраната на "моряците“.

В края на полувремето домакините имаха претенции за дузпа, за нарушение на Борислав Цонев срещу Дуду в наказателното поле на Арда, което съдията Радослав Гидженов подмина.

През първата част тимът на Арда успя да отправи повече точни удари към вратата на съперника от домакините.

След почивката "моряците“ сериозно вдигнаха оборотите, но по-опасните положения бяха за Арда.

В 67-ата минута Станислав Иванов вкара втори гол за гостите, но попадението бе отменено заради засада.

Илиан Илиев хвърли всичко в атака, пускайки Клаудио Кешеру, Едгар Пашеко и Исмаил Иса.

Това даде резултат в четвъртата минута на добавеното време, когато централният бранител Живко Атанасов изравни.

След третото си равенство за сезона Черно море е на трета позиция в класирането.

Арда регистрира 2-ро равенство, като е на 7-ото място.

На 22 септември Черно море гостува на Спартак (Варна), докато ден по-късно Арда приема Ботев (Пловдив).