Салвадор поведе с 2:1 победи срещу България от Световна група II за Купа "Дейвис". При двойките Марсело Аревало и Сезар Крус надвиха Пьотр Нестеров и Александър Донски с 5:7, 7:6(4), 6:3 за два часа и 34 минути в комплекса ТК "Локомотив", Пловдив.

В първия сет сънародниците ни пробиха в последния гейм на първия сет и откриха резултата. Втората част двойката ни осъществи брейк в четвъртия гейм, но го изпусна още в следващия и се стигна до тайбрек. Там южноамериканците бяха по-фокусирани, допуснаха по-малко неточности и изравниха. Третият и последен сет салвадорците направиха пробив в подаването ни в четвъртия гейм и затвориха срещата от първия мачбол.

По-късно днес е следващия двубой на единично, а тепърва ще се определи кой срещу кого ще излезе.

При краен успех този уикенд, България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, отново през февруари 2025-а, ще трябва да се премине през бараж за оставане в Световна група II.