Арда води като гост на Черно море с 1:0 след първото полувреме на мач от 12-ия кръг в efbet

Гостите от Кърджали изиграха отлично първата част, като поведоха в 14-ата минута чрез защитника Феликс Ебоа Ебоа, след което успаха домакините, които така и не успяха сериозно да затруднят Анатоли Господинов.

Допълнителен проблем за Илиан Илиев бе, че трябваше да направи първата си смяна още в 39-ата минута, като Цветомир Панов отстъпи мястото си на Дани Мартин в отбраната на "моряците“.

В края на полувремето домакините имаха претенции за дузпа, за нарушение на Борислав Цонев срещу Дуду в наказателното поле на Арда, което съдията Радослав Гидженов подмина.

През първата част тимът на Арда успя да отправи повече точни удари към вратата на съперника от домакините.