Българският национал Светослав Ковачев направи неуспешно завръщане в игра за Ахмат (Грозни), след като тимът му загуби с 2:4 от Динамо (Москва) в двубой от 8-ия кръг на елитната руска дивизия.

Ковачев бе извън игра над месец заради контузия, която му попречи да вземе участие в мачовете на националния отбор.

Хорхе Караскал даде аванс на Димано (Москва), след като бе точен от дузпа в 43-ата минута. На старта на втората част домакините удвоиха преднината си след гола на Константин Тюкавин в 48-ата минута.

Ахмат отговори на предизвикателството с два гола в рамките на 10 минути. Първо в 54-ата Мауро Луна намали изоставането на гостите, а Лехий Судалаев изравни в 63-ата минута.

В 75-ата минута българският национал Светослав Ковачев се появи в игра, след като замени голмайстора Судалаев.

В третата минута от добавеното време на срещата Денис Макаров върна аванса на Динамо, а пет по-късно Лука Гагнидзе окончателно сложи точката на спора, вкарвайки за 4:2 за Динамо.

След този успех Динамо е с 16 точки в актива си, заемайки 4-о място във временното класиране, докато Ахмат е 15-и с 5 точки и продължава с борбата на дъното на таблицата.