Селта победи като домакин Валядолид с 3:1 в мач от 5-ия кръг в испанската Ла Лига.

С успеха отборът от Виго спря негативна серия от две поредни шампионатни загуби. За Селта това е 3-та победа за сезона.

Валядолид регистрира трета загуба за сезона, като има и 1 победа и 1 равенство.

Домакините посегнаха сериозно към 3-те точки след малко повече от половин час игра.

В 22-ата минута Уго Алварес откри резултата, давайки преднина на Селта. В 35-ата минута Борха Иглесиас удвои аванса на домакините.

След почивката гостите опитаха обрат, като 50-ата минута резервата Раул Моро върна едно попадение.

В 82-ата минута тимът на Валядолид остана с 10 души след червен картон за Марио Мартин.

Три минути по-късно домакините стигнаха до трети гол чрез Хавиер Родригес, но той бе отменен заради засада.

Селта все пак вкара третото си попадение, като негов автор бе гръцкият нападател Анастасиос Дувикас.

В следващия си мач, на 22 септември Селта гостува на Атлетик (Билбао). Ден по-рано Валядолид приема Реал Сосиедад.