Ботев Пловдив спечели "Битката за Тракия" за четвърти пореден път. Възпитаниците на Душан Керкез победиха домакина Берое Стара Загора с 1:0 в мач от изтегления 12-и кръг от Първа лига.

Единственото попадение в мача отбеляза Кристиан Нвачукву в 38' след асистенция на Антонио Перера. Ботев доигра двубоя с човек по-малко, след като капитанът Ивелин Попов получи директен червен картон в 88' заради грубо нарушение.

Това е четвърта поредна победа за "канарчетата" в официален мач срещу заралии, като последната победа на "зелено-белите" в "Тракийското дерби" датира от декември 2020 г.

Пловдивчани заемат второ място във временното подреждане с 16 точки, докато играчите на Хосе Луис Ачиари са осми с 10 точки.