Манчестър Юнайтед победи като гост Саутхемптън с 3:0 в мач от 4-ия кръг във Висшата лига.

Със заслуга за успеха на "червените дяволи“ бе и вратарят Андре Онана, който спаси дузпа докато резултатът бе все още 0:0.

Домакините получиха възможност да поведат от наказателен удар в 33-ата минута, но Онана отрази удара на Камерън Арчър. За вратаря това е първа спасена дузпа във Висшата лига. Той има и една за тима в Шампионска лига срещу Копенхаген през октомври миналата година.

В 35-ата минута Матайс де Лихт откри резултата в първия си гол с екипа на Манчестър Юнайтед в четвъртия си мач за отбора.

В 41-ата минута Маркъс Рашфорд удвои преднината на Манчестър Юнайтед. За национала на Англия това е първи гол във Висшата лига от 189 дни.

Домакините завършиха мача с десет души, след като в 79-ата минута директен червен картон получи Джак Стивънс.

Класическото 3:0 оформи дълбоко в добавеното време на мача резервата Алехандро Гарначо.

След втората си победа за сезона, и преди останалите мачове от кръга, Манчестър Юнайтед е на 7-ото място.

Саутхемптън регистрира 4-а загуба, като тимът има само 1 вкаран гол от началото на сезона. Отборът заема предпоследната, 19-а позиция.