Борусия (Дортмунд) спря успешната серия на Хайденхайм в Бундеслигата, след като в мач от 3-ия кръг на шампионата на Германия победи у дома с 4:2.

С успеха Борусия измести Хайденхайм от върха в класирането преди останалите мачове от кръга, постигайки втория си успех за сезона. Тимът от Дортмунд е без загубен мач.

За Хайденхайм това е първа загуба в шампионата след две поредни победи.

С попадения на Дониел Мален в 12-ата и на Карим Адейеми в 17-ата минута Борусия набързо дръпна успокояващо с 2:0.

В 39-ата минута Марвин Пиерингер върна един гол за 2:1.

В 41-ата минута, с втория си гол в мача, Адейеми възстанови аванса от 2 гола за Борусия.

След почивката гол на Марсел Забицер за Борусия в 66-ата минута бе отменен заради игра с ръка.

В 74-ата минута гостите от Хайденхайм вкараха втори гол чрез Максимилиан Брьонинг от дузпа за 3:2 за Борусия.

В третата минута на добавеното време на мача и Борусия получи дузпа, която Емре Джан вкара за крайното 4:2 за отбора от Дортмунд.