Ботев (Враца) и Спартак (Варна) завършиха наравно 1:1 в мач от 12-ия кръг в efbet Лига.

Двубоят бе повторен дебют за Христо Янев начело на Ботев, както и на Кириакос Георгиу начело на Спартак.

Головете на стадион "Христо Ботев“ във Враца паднаха след почивката и бяха дело на футболисти на врачани.

Двата тима не успяха да счупят двете нули през първата част, като заложиха на игра в средата на терена.

Гостите имаха леко предимство във владеенето на топката.

Ботев стигна до 1 точен удар към вратата на Величков, като стражът се справи с изстрела на Даниел Генов в края на редовното време на полувремето.

Гостите от Варна също успяха да отправят 1 точен удар към Федерико Бариос. Той бе на Антонио Вутов секунди преди края на първата част.

След почивката ситуацията на терена не се промени.

Спартак поведе в 56-ата минута, след като Мартин Бачев си вкара автогол в опит да изчисти топката.

Гостите от Варна пропуснаха страхотна възможност за втори гол малко след това, като Ахмед Ахмедов не успя да се разпише.

В 78-ата минута лидерът на Ботев Даниел Генов се възползва перфектно от грешка в отбраната на Спартак на Александър Цветков и вкара за крайното 1:1.

С третото си равенство за сезона Спартак се приближи на точка зад лидера Левски в класирането, но е и с мач повече от "сините“ от столицата.

Ботев стигна до първо равенство за сезона, като се изкачи преди останалите мачове от кръга до 12-ата позиция.

В следващия си мач, на 22 септември Спартак приема вицешампиона Черно море в дербито на Варна.

Ден по-късно Ботев гостува на Крумовград.