Локомотив (Пловдив) води като домакин на Хебър с 2:1 след първото полувреме на откриващия мач на 12-ия кръг в efbet Лига.

На "Лаута“ гостите от Пазарджик влязоха страхотно в мача, като поведоха още в 3-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от черногорския халф Душан Вукович.

Локомотив веднага вдигна оборотите и в 15-ата минута Жулиан Лами се възползва по най-добрия начин от подаване на Ангел Лясков и възстанови равенството.

В 20-ата минута един от най-добрите на терена Владимир Медвед вкара за 2:1 за Локомотив, но попадението бе отменено заради засада.

Домакините, все пак, стигнаха до втория си гол в мача преди почивката. Автор на попадението бе капитанът Димитър Илиев, а асистенцията отново на Лясков.