Победа за Ерен Бекир и достойно представяне от останалите ни състезатели при мъжете на WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2024

Бекир изигра изключително убедителен мач срещу австриеца Лукас Крамер, като позволи на съперника да се доближи до него единствено във втория гейм, спечелен с 11:8. В другите две част състезателят на "Стоянстрой" беше безкомпромисен и след 11:3, 11:8 и 11:2 очаква германеца Том Швайгер в последния кръг на квалификациите. Мачът е насрочен за 18:25, четвъртък, 12-I септември.

17-годишният ни състезател Стефан Димитров загуби с 2:3 гейма от японеца Хаято Мики на старта на квалификациите на WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2024. Роденият в Дупница български национал поведе с 2:1 гейма, но в крайна сметка загуби от Мики (7:11, 16:14, 12:10, 3:11 и 6:11) в мач, превърнал се в най-драматичния в квалификациите.

Съгражданинът на Димитров - Радослав Котев изостана с 0:2 гейма (9:11 и 3:11) от китаеца Сун Уен, преди да съкрати изоставането си след 11:9 в третия. Четвъртият обаче отново беше за Уен (6:11).

Стоян Сариев загуби от чеха Онджей Кветон с 0:3 гейма (7:11, 6:11, 7:11), като имаше възможности за спечелването на поне гейм.

Най-опитният в нашия отбор при мъжете Владимир Петков също имаше коварен жребий и трябваше да се изправи срещу китаеца Куан. Въпреки добрата игра във втория гейм, Петков отстъпи след 4:11, 10:12 и 7:11.

Давид Костадинов отстъпи със същия резултат на швейцареца Педро Осиро (4:11, 5:11, 6:11).

И петте ни представителки при жените намериха място в основната част на схемата, като мачовете им ще се изиграят в петък.