Колумбия победи световния шампион Аржентина с 2:1 в мач от квалификациите за Световното първенство през 2026 година.

За селекцията на Лионел Скалони това е втора загуба в квалификациите и първа при гостуване.

Тимът на Колумбия продължава в квалификациите без загубен мач, като за отбора това е четвърта победа от 8 изиграни мача в квалификациите.

В Баранкиля колумбийците, които са единствения отбор в квалификациите в зона "Южна Америка“, който все още няма загуба, поведоха в 25-ата минута чрез Йерсон Москера.

Аржентинците, които бяха без суперзвездата си Лионел Меси, възстановиха равенството в 48-ата минута чрез нападателя на Ювентус Николас Гонсалес.

В 60-ата минута тимът на Колумбия получи дузпа, която звездата на тима Хамес Родригес вкара за крайното 2:1 за домакините.

След 8-ия кръг от квалификациите Аржентина е лидер в класирането, а Колумбия е на втората позиция, като се приближи на 2 точки зад аржентинците.