Чехия победи Украйна с 3:2 във втора среща и за двата тима от турнира Лига на нациите в Лига "В", група 1.

Двубоят се игра на стадион "Фортуна Арена" в Прага.

Домакините откриха резултата чрез Павел Сулц в 21-ата минута след асистенция на Вацлав Черни.

Гостите изравниха чрез нападателя на Динамо Киев Владислав Ванат в 37-ата. Пасът бе на Микола Шапаренко.

В края на полувремето отново Сулц даде аванс на чехите, отбелязвайки втория си гол в срещата.

Томаш Соучек покачи на 3:1 в 79-ата минута. Играчът на английския Уест Хем вкара в 79-ата след точно изпълнена дузпа.

Крайното 3:2 оформи Георгий Судаков в 84-ата минута. Асистенцията бе на звездата на испанския Жирона Виталий Циганков.

На старта на кампанията Чехия падна от Грузия с 1:4, а Украйна загуби от Албания с 1:2.

С успеха Чехия излезе трети в група 1 с 3 точки. Украйна са на дъното (4-и) без точка.