Румъния записа втора поредна победа новото издание на турнира Лига на нациите.

Северните ни съседи победиха у дома Литва с 3:1 във втори двубой и за двата тима от Лига "В".

Мачът се игра на стадион "Стяуа" в Букурещ.

Домакините откриха резултата с 4-ата минута чрез нападателя нападателя на италианския Парма Валентин Михаила. Асистенцията бе на Николае Станчу.

Гостите обаче изравниха в 42-ата. Автор на попадението стана Армандас Кучис, а головият пас даде Юстас Ласицкас. Домантас Антанавикиус вкара за Литва в 78-ата, но попадението бе отменено от ВАР поради нарушение.

През втората част паднаха още два гола. Те бяха на играча на италианския Каляри Разван Марин (87') от дузпа и на Александру Митрица (90+2').

В първите си мачове от турнира Румъния разгроми Косово с 3:0, а Литва падна от Кипър с 0:1. Така Румъния остава начело в класирането на група 2 в Лига "В", имайки пълен актив от 6 точки. Литва са последни - без точков актив.