Националният отбор на Косово разгроми Кипър с 4:0 като гост в среща от Лига "С" на Лига на нациите по футбол.

Двубоят се игра на "АЕК Арена" в Ларнака.

През първото полувреме две попадения отбеляза звездата на испанския Майорка - Ведад Муриджи.

Той откри резултата от дузпа в 9-ата минута. Само 12 по-късно Муриджи покачи след пас на Донат Рудани.

През втората част точни бяха нападателят на Спарта (Прага) Албион Рахмани в 48-ата минута след пас на Милот Рашица, а крайното 4:0 оформи защитника на българския ЦСКА Лумбард Делова.

В предходните срещи в тази група 2 Кипър победи Литва с 1:0, а Косово падна от Румъния с 0:3.

След този мач двата тима се изравниха на върха в класирането с Румъния. Трите тима са с по 3 точки, но северните ни съседи са и с мач по-малко. На дъното е Литва, която няма спечелена точка до момента.