Швеция постигна втори успех за сезона в Лига "С“, група 1 на Лига на нациите.

В мач от 2-ия кръг на състезанието скандинавците победиха в Солна Естония само с 3:0.

За Естония това е втора загуба, като отборът е без вкаран гола.

В групата са още тимовете на Словакия и Азербайджан.

Шведите си решиха мача в края на първата част, в рамките на 14 минути.

Нападателят на Спортинг (Лисабон) Виктор Гьокереш, който бе най-добрият на терена, откри в 30-ата минута. В 40-ата Александър Исак удвои, а с втория си гол в мача в 44-ата минута Гьокереш оформи крайното 3:0.

След почивката сериозното превъзходство на домакините продължи с пълна сила, но до нов гол не се стигна.

Вместо това се стигна до втори жълт и червен картон за Кевор Палумец, който остави Естония с 10 души в 62-ата минута.

Естонците успяха да стигнат до едва 2 точни удара към вратата на домакините за цял мач.

В следващия си мач, на 11 октомври Швеция гостува на Словакия. В същия ден Естония приема Азербайджан.