Европейският шампион и защитаващ трофея в Лига на нациите тим на Испания изнесе футболна лекция при гостуването си на Швейцария и победзи с 4:1 в Женева.

Двубоят бе от 2-ия кръг, Лига "А“, група 4 на турнира.

Преди почивката Хоселу в 4-ата и Фабиан Руис в 13-ата минута бяха точни за Испания.

В 20-ата минута директен червен картон получи Робин Льо Норман от тима на Испания.

Швейцарците върнаха едно попадение в 41-ата минута чрез Зеки Амдуни.

В 7-ата минута на мача гол за Швейцария на Бечир Омерагич бе отменен заради игра с ръка.

След почивката гостите продължиха да контролират нещата, въпреки че бяха с 10 души.

Логичният трети гол във вратата на Грегор Кобел дойде чак в 77-ата минута и бе дело на Фабиан Руис. Четири минути по-късно Феран Торес оформи крайното 4:1 за Испания.

За Испания това е първа победа в групата, след като тимът тръгна с равенство срещу Сърбия.

Швейцария регистрира втора загуба, като тимът има само 1 вкаран гол след първите си 2 мача.

В следващите мачове, на 12 октомври Испания приема Дания, а Швейцария гостува на Сърбия.