България води с 1:0 на Северна Ирландия след края на първото полувреме във втори двубой и за двата тима от Лига С на турнира  Лига на нациите.

Мачът се играе на стадион "Христо Ботев“ в Пловдив.

Попадението отбеляза капитанът на "лъвовете" Кирил Десподов в 40-ата минута след асистенция на нападателя на Левски Александър Колев.

Още в 3-ата минута България можеше до поведе след като при корнер Георги Костадинов на първа греда отклони за Александър Колев. Той стреля, но Бейли Пейкок-Фарел спаси, Алекс Петков обаче направи добавка, а стражът отби в левия страничен стълб, след което улови топката.

В 29-ата минута Кирил Десподов можеше да вкара, но след пряк свободен удар нацелигредата на гостите.

В първия мач "лъвовете“ завършиха 0:0 с Беларус, а Северна Ирландия победи Люксембург с 2:0.

Селекционерът ни Илиан Илиев направи две смени спрямо първия мач на нашите в турнира. На мястото на наказания заради червен картон Филип Кръстев влиза Мартин Минчев, а Георги Костадинов застана на мястото на Валентин Антов.

Един двубой от този поток приключи. Беларус записа първа победа и първи отбелязан гол за 2024-а година, надигравайки Люксембург като гост с 1:0. Попадението реализира Валерий Громико в 76-ата минута.