Нидерландия победи като домакин Босна и Херцеговина в голово шоу със 7 гола в мач от 1-ия кръг, Лига "А“, група 3 на Лига на нациите.

"Лалетата“ се наложиха с 5:2.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Джошуа Зиркзее даде тон на голеадата в 13-ата минута.

В 27-ата острието на Щутгарт Ермедин Демирович възстанови равенството.

"Лалетата“ отново излязоха напред във 2-ата минута на добавеното време на полувремето чрез халфът на Милан Тижани Райндерс. Асистенцията бе на Зиркзее.

В 56-ата минута сред голмайсторите се записа и нападателят на Ливърпул Коди Гакпо, който бе най-добрият на терена, след подаване на Райндерс.

Един Джеко в 73-ата минута вкара за 2:3.

Нападателят на Аякс Ваут Вегхорст в 88-ата и Шави Симонс във 2-ата минута на добавеното време оформиха крайното 5:2 за Нидерландия.

Така хората на селекционера Роналд Куман загряха по впечатляващ начин за следващия си мач в турнира, който е на 10 септември и е домакинство на Германия.

В същия ден тимът на Босна и Херцеговина гостува на Унгария.