Германия стартира по впечатляващ начин участието си в новия сезон на турнира Лига на нациите.

В мач от 1-ия кръг, Лига "А“, група 3 на състезанието избраниците на Юлиан Нагелсман изнесоха лекция в Дюселдорф на отбора на Унгария, побеждавайки с 5:0.

Петима различни играчи се записаха сред голмайсторите за Германия.

Никлас Фюлкруг даде тон в 27-ата минута след асистенция на най-добрия на терена Джамал Мусиала.

Унгарците се отърваха само с едно попадение във вратата си до почивката, но след това късметът им приключи.

В 58-ата минута Мусиала удвои след подаване на Флориан Вирц. В 66-ата минута двамата си размениха ролите и Вирц доведе нещата до 3:0.

В 77-ата минута Мусиала изработи и попадение за Александър Павлович, а в 81-ата минута Кай Хаверц от дузпа оформи крайното 5:0.

На 10 септември за Бундестима предстои сериозен тест с гостуване на Нидерландия. В същия ден Унгария е домакин на тима на Босна и Херцеговина.