Испанецът Хорхе Мартин (Prima Pramac Racing) спечели спринтовото състезание за Гран при на Сан Марино по мотоциклетизъм на писта в Кралския клас, от 13-ия кръг в световния шампионат.

Мартин, който бе втори в квалификацията, завъртя 13-те обиколки за 19:56.502 минути.

С победата в спринта испанецът увеличи актива си на върха в генералното подреждане на 26 точки, събирайки 311.

Втори е шампионът от последните два сезона Франческо Баная (Ducati Lenovo Team), който спечели квалификацията за основното състезание. Италианецът остана на 1,495 секунди от Мартин. Баная е втори и в генералното класиране с 285 точки на сметката си.

Шесткратният световен първенец Марк Маркес от Испания (Gresini Racing MotoGP) дели трета позиция с Енеа Бастианини от Италия, Ducati Lenovo Team), като и двамата имат по 234 точки.

Следващият кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм ще се проведе в Италия между 20 и 22 септември.