Миньор 2015 допусна първо поражение в контролите от предсезонната си подготовка. Възпитаниците на Георги Младенов отстъпиха срещу сръбския Раднички Крагуевац със 74:85 в първата среща между двата състава.

Утре от 16:00 часа предстои и втората проверка между двата отбора, която отново ще е в зала "Борис Гюдеров".

Преди началото на мача от Раднички Крагуевац подариха на Николай Горанов и Георги Младенов специални тениски на националния отбор на Сърбия с фамилиите им на гърба.

Сърбите успяха да поведат с двуцифрена преднина след 10 минути игра - 31:20, но до почивката перничани успяха да скъсят изоставането си до 5 точки при 39:44.

След подновяването на играта Миньор натисна противника си, като успя да играе точка за точка и дори да поведе с лека преднина. В края на третата четвърт българите още отстъпваха в резултата с 61:64. През заключителния период съставът на Георги Младенов позволи на противника отново да дръпне напред в резултата, като без достатъчно време за обрат, отстъпи победата на Раднички.