Португалия победи като домакин Хърватия с 2:1 в мач от 1 кръг в Лига "А“, група 1 на турнира Лига на нациите.

В мача на стадион "Луж“ в Лисабон всички голове паднаха преди почивката и бяха дело на португалски играчи.

Мачът влиза в историята с поредното феноменално постижение на Кристиано Роналдо. Суперзвездата вкара своя гол №900 в кариерата.

Роналдо бе точен за 2:0 за Португалия в 34-ата минута.

Иначе бранителят Диого Далот също ще започни двубоя.

Защитникът на Манчестър Юнайтед откри резултата още в 7-ата минута след асистенция на Бруно Фернандеш. В 41-ата минута той си заби и автогол за крайното 2:1, опитвайки да изчисти топката след удар на Борна Соса.

Хърватите владееха повече топката, но по-добрите положения бяха да домакините, които успяха да отправят и повече точни удари към вратата на Доминик Ливакович.