Отборите на Беларус и България завършиха наравно 0:0 в мач от 1-ия кръг Лига "С“, група 3 в Лига на нациите.

Двубоят, на който тимът на Беларус бе домакин, се изиграе на стадиона в унгарския град Залаегерсег.

Българският тим бе по-активният и играчите на Илиан Илиев могат да съжаляват много, че не си тръгнаха с трите точки, които напълно заслужаваха.

С ключова роля за точката, до която се добра тимът на Беларус, бе вратаря на тима Фьодор Лапухов, който спаси всичко. Само през първата част той направи 7 спасявания.

От 74-ата минута България игра с 10 души, след като Филип Кръстев получи втори жълт и червен картон.

"Лъвовете“ влязоха много активно в двубоя и набързо заредиха добри положения пред вратата на Беларус. Вратарят на домакините Фьодор Лапухов обаче бе непреодолим.

Веднъж се наложи да се намесва и Димитър Митов, който иначе нямаше много работа през първата част.

Стабилни изяви в отбрана показа абсолютният дебютант в тима на България Фабиан Нюрнбергер.

След почивката тимът на Беларус понадигна глава, явно получавайки самочувствие от резултата от първата част.

Въпреки това, българският тим продължи да доминира, но до гол във вратата на домакините така и не се стигна.

И с човек по-малко "лъвовете“ продължиха да атакуват, като Илиан Илиев хвърли в атака всичко възможно, но и това не помогна.