Япония победи Китай със 7:0 в мач от 1 кръг, трети етап на квалификациите за Световното първенство през 2026 година.

Избраниците на селекционера Хаджиме Мориясу имаха тотално превъзходство през целия мач, но до почивката успяха да вкарат само 2 гола.

Ватару Ендо в 12-ата и Каору Митома в добавеното време на полувремето бяха точни. Гол на Хидемаса Морита в 35-ата минута бе отменен заради игра с ръка.

След почивката играчите на хърватския селекционер Бранко Иванкович тотално сдадоха багажа, давайки възможност на футболистите на домакините да се позабавляват.

Такуми Минамино в 52-ата и 58-ата, Джуня Ито в 77-ата, Даизен Маеда в 87-ата и най-добрият на терена Такефуса Кубо доведоха нещата до 7:0 за Япония.

В Гоулд Коуст Австралия тръгна лошо в третия етап, отстъпвайки на Бахрейн с 0:1.

Автогол на бранителя Хари Сютър в 89-ата минута донесе успеха за гостите.

Ключов момент в мача бе в 77-ата минута, когато тимът на Австралия остана с 10 души след червен картон за Кусини Йенги.

Също в мач от този етап на квалификациите Южна Корея и Палестина завършиха в Сеул 0:0.