Лия Каратанчева се класира за 1/4-финалите на единично върху клей в австрийската столица Виена с награден фонд от 60 хиляди долара.

20-годишната българка отстрани Виктория Кан с 6:2, 1:0 и отказване на рускинята заради контузия след 41 минути в двубоя между двете квалификантки. Каратанчева пропиля ранен пробив преднина, но след това спечели 5 поредни гейма и Кан прекрати участието си.

Сънародничката ни заработи 1543 долара и 19 точки за световната ранглиста, в която сега е 472-а.

Следващата ѝ съперничка ще е победителката от мача между под № 2 испанката Лейре Ромеро Гормас и чехкинята Анета Кучмова.

В схемата на двойки Каратанчева и латвийката Диана Марчинкевица ще играят по-късно днес в 1/4-финалите срещу четвъртите поставени Марина Колб и Надя Колб.