Джейк Диксън (CFMOTO Inde Aspar) спечели победата в клас Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, водейки от флаг до флаг в Гран при на Арагон за първата си победа през годината.

Диксън запази пол-позишъна си в първата от общо 19 обиколки. Тони Арболино (Elf Marc VDS Racing Team) се залепи зад него, изпреварвайки Диого Морейра (Italtrans Racing), който допусна грешки и финишира 17-и.

Диксън и Арболино се отделиха от преследвачите и даваха сходни времена, а истинското състезание бе зад тях. То бе решено 5 обиколки преди края, когато Дениз Йонджю (Red Bull KTM Ajo) направи изпреварване срещу Алонсо Лопес (Sync SpeedUp) и остави испанския си съперник на четвъртата позиция.

Диксън пресече финалната линия 1.779 секунди преди Арболино за първата си победа през сезона, а Йонджю завърши трети с 5.479 пасив.

Серхио Гарсия (MT Helmets - MSI) отпадна след 11 обиколки в Арагорн, но остана начело на общото класиране при пилотите в Moto2. Той има 162 точки и 12 повече от съотборника си Ай Огура (MT Helmets - MSI), а Йонджю е трети със 133.