6-кратният първенец в MotoGP Марк Маркес от Gresini Racing-Ducati спечели спринтовото състезаниe преди Гран при на Арагон от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта от пол-позиция. Хорхе Мартин с Prima Pramac-Ducati завърши втори и излезе начело на класирането при пилотите.

Двукратният шампион Франческо Баная, който водеше с 5 точки пред Мартин преди уикенда в Алканис, остана 9-и при трета стартова позиция. Мартин поведе с 3 точки в класирането.

Маркес завърши с 2.961 секунди пред Мартин и спечели за първи път спринтово състезание като пилот на Дукати. Сънародникът му Педро Акоста (Red Bull GASGAS Tech3) допълни подиума с 6.694 секунди пасив от победителя. Алекс Маркес (Gresini Racing-Ducati) приключи на 3 секунди зад 20-годишния Акоста за четвъртата позиция.