Арсенал и Брайтън завършиха наравно 1:1 в двубой от третия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Емиратс".

Кай Хаверц (38') даде аванс за домакините в края на полувремето. В началото на втората част обаче "артилеристите" останаха с човек по-малко, след като Деклан Райс получи втори жълт и респективно червен картон. в 49-ата минута. Малко след това "чайките" се възползваха от численото си предимство и Жоао Педро (58') изравни. Силите на гостите обаче не стигнаха за нещо повече.

Така двата отбора регистрират първи загуби на точки от началото на сезона. Към момента Арсенал и Брайтън се намират на първо и второ място в класирането преди да бъдат играни останалите мачове от програмата на първенството днес.