Алексей Попирин поднесе сензацията на третия кръг в турнира при мъжете на Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

28-ия в света австралиец елиминира №2 в ранглистата и схемата на състезанието и защитаващ титлата си от миналата година Новак Джокович от Сърбия след 6:4, 6:4, 2:6, 6:4. Битката между двамата продължи 3 часа и 20 минути.

28-ият в схемата Попирин, който преди година отпадна още в първия кръг на турнира, ще играе за първи път в кариерата си при мъжете в четвъртия кръг на турнир от Големия шлем.

Сръбският гений приключва с мачовете си в Ню Йорк на толкова ранен етап за първи път от 2006 година насам.

За Джокович това е и най-слабото представяне в турнир от Големия шлем този сезон. В Австралия отпадна на полуфиналите, на "Ролан Гарос“ бе спрян на четвъртфинал, докато на "Уимбълдън“ игра за титлата.

Това бе четвърти мач при професионалистите между Попирин и Джокович, като австрлиеца постигна първата си победа. Преди този мач Попирин можеше да се похвали със само 2 спечелени сета срещу олимпийския шампион.

Следващият съперник на Попирин ще бъде №20 в света и схемата Франсис Тиафо от Съединените щати.

Двамата ще се изправят един срещу друг за първи път при професионалистите.