Олимпик Лион спечели домакинството си на Страсбург с 4:3 в мач от 3 кръг на френската Лига 1. Двубоят на "Групама Стейдиъм" започна ужасяващо за домакините, които получиха гол още в 3' дело на Себастиан Нанаси. "Хлапетата" изравниха в продължението на първата част с гол на Корентен Толисо.

"Синьо-белите" отново поведоха в началото на второто полувреме чрез Андрей Сантос, а в 58' гостите вкараха и трето попадение благодарение на Емануел Емега.

Лион бързо върна попадението чрез Ейнсли Мейтленд-Найлс, а равенството отново възтържествува в 63', когато резервата Гифт Орбан се разписа.

Именно Оран оформи крайния резултат в 72', с което донесе първите три точки на Олимпик през сезона.

Възпитаниците на Пиер Саж заемат 11-о място във временното класиране с 3 точки, докато играчите на Лиъм Розениър са седми с 4 точки.