Ботев Пловдив спечели гостуването си на ЦСКА с 1:0 в мач от 7 кръг на Първа лига. Двубоят се проведе на ст. "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" и беше дебютен за новия старши треньор на "Армейците" - Александър Томаш.

"Червените" можеха да открият резултата в 10', но новото попълнение Годуин Коялипу пропиля чисто голово положение и от близко разстояние прати топката в гредата.

В началото на втората част отново Коялипу можеше да отбележи, но не успя да преодолее стража на "канарчетата" от ситуация едно в едно.

"Жълто-черните" откриха резултата в 58' с гол на Ехидже Укаки, който се възползва от нескопосаните действия на Християн Петров и след като му отне топката, не сгреши срещу Густаво Бусато.

Столичният тим успя да отправи два точни удара за целия мач - по един във всяко полувреме.

Възпитаниците на Душан Керкез заемат 4 място във временното класиране с 13 точки след 6 срещи, докато ЦСКА е на 13-а позиция с 3 точки и 5 загуби в първите си 6 мача.