Националният отбор на България по волейбол за мъже до 20 години допусна първа загуба на европейското първенство, което се провежда в гръцкия град Арта. Селекцията на Мирослав Живков падна от Италия с 1:3 гейма (25:15, 21:25, 20:25, 21:25).

Срещата продължи 2:40 часа, защото в средата на третия гейм токът в залата спря и  бяха нужни малко над 30 минути, за да бъде възстановено токоподаването.

Над всички за италианците беше Томазо Барото с 30 точки, докато за България най-резултатен беше Кристиян Титрийски с 11 точки.

Така България е на второ място в Група 2 след лидера Израел, който е с пълен актив. България има 9 точки и геймово съотношение 10:3, а трети е Италия със същия брой точки и геймово съотношение 9:4. Утре тимът на България ще играе срещу домакините от Гърция от 20:00 часа.