Славия и Арда завършиха наравно 1:1 в първи мач от 7 кръг на родната Първа лига.

Двубоят на ст. "Александър Шаламанов" започна чудесно за кърджалиите, които откриха резултата още в 2' с гол на Станислав Иванов. Осем минути по-късно играчите на Александър Тунчев имаха още една чудесна възможност за гол, но удар на Ебоа Ебоа бе изчистен от голлинията. 30 минути след началото на двубоя гостите уцелиха и греда.

Възпитаниците на Златомир Загорчич се активизираха през втората част и успяха да вкарат гол чрез Ертан Томбак, но попадението в 72' бе отменено заради игра с ръка след намесата на ВАР.

"Белите" все пак стигнаха до точката в 79', когато Иван Минчев бе точен от бялата точка.

Столичани заемат 9-о място във временното класиране с 8 точки, докато Арда е на седма позиция с 2 точки повече.