Шампионът на България Лудогорец подпечата мястото си в груповата фаза на турнира Лига Европа.

В реванш от плейофите за участие в тази фаза на състезанието избраниците на временния треньор Захари Сираков победиха с 2:1 като гости  молдовския Петрокуб. Лудогорец спечели и първия мач с 4:0. Така с общ резултат 6:1 тимът от Разград продължава напред.

Домакините от Петрокуб поведоха в 28-ата минута с попадение на Владимир Амброс.

От 58-ата минута молдовците играха с десет души, след като бранителят Виктор Мудрак набързо си изкара два жълти картона.

Резервата Спас Делев в 75-ата минута изравни. В добавеното време на двубоя Джоната Рик вкара втори гол за първенеца на България за крайното 2:1.

И в реванша Лудогорец имаше териториално превъзходство, като стигна и до повече добри положения за гол и напълно заслужено се поздрави с нов успех.

Футболистите от тима от Разград успяха да отправят три пъти повече точни удари към вратата на съперника.