След ден почивка със седем срещи се подновява днес Световното първенство за мъже до 17 години, на което България е домакин (24-31 август). Шампионатът в София е на четвъртфиналната фаза, като участниците вече са разделени на първа и втора осмица. Националите на България няма да имат мач от плейофите, а както съобщихме по-рано – ще получат служебна победа (3:0) срещу Узбекистан.

Съперникът не пристигна за Мондиала заради късно подадени документи за визи. Така FIVB им присъди служебни загуби в срещите им по програма. Узбекистан се падна на пътя на младите ни "лъвове" в битката за 9-14 място.

Селекцията на Теодор Богданов ще изиграе още два мача до края на Световното първенство, като следващият ни съперник ще е победителят от двойката Мексико - Чили.