Словашкият Слован (Братислав) се промъкна до основния етап от Шампионска лига.

В плейоф за място в груповата фаза на най-престижния футболен клубен турнир в света Слован отстрани датския Мидтиланд.

След 1:1 в Дания, в Братислава Слован спечели с 3:2 и с общ резултат от двата мача 4:3 продължава в турнира.

Бившият отбор на Божидар Краев ще играе в групите на Лига Европа.

Попадение на арменския полузащитник Тигран Барсегян в 86-ата минута донесе крайния успех за Слован.

Преди това домакините откриха в 33-ата минута чрез Марко Толич. В 41-ата минута Мидтиланд възстанови равенството с гол на Арал Симсир.

В 50-ата минута гостите направиха пълен обрат, след като Франкулино вкара за 2:1 за датчаните.

Домакините се хвърлиха в атака и в 82-ата минута Толич, с втория си гол в мача, възстанови равенството.

4 минути след това Барсегян вкара за крайното 3:2 за Слован, което остави отбора в турнира.