Кристина Петкова приключи участието си на 400 метра при девойките още в сериите от Световното първенство по лека атлетика до 20 години в Лима, Перу.

Българката остана на предпоследното, осмо място в шеста серия с време от 55.09 секунди.

Тя остана на секунда и 80 стотни от американката Микаела Моутън, която спечели серията.

В крайното класиране на дисциплината Петкова остава на 34-ото място от 52 атлетки.

В сериите на 200 метра при младежите, на 29 август (четвъртък,) ще стартира Христо Илиев. Радостин Миленов и Християн Касабов ще бягат в сериите на 110 метра с препятствия.

От девойките Ива Деливерска ще стартира в сериите на 100 метра с препятствия, а Ирен Саръбоюкова - в квалификациите на скок височина.