Лиа Каратанчева приключи участието си в индивидуалната надпревара на тенис турнира за жени на червени кортове в Брашов, Румъния с награден фонд 25 000 долара и ще играе само на двойки в надпреварата.

На сингъл българската тенисистка, която е поставена под №9 в схемата, стартира направо от втория кръг, като загуби още първия си мач срещу Екатерина Казионова от Русия с 6:4, 4:6, 2:6. Мачът продължи 2 часа и 54 минути.

На двойки Каратанчева и София Шапатава от Грузия, които са поставени под номер 2 в схемата, се пребориха за място на четвъртфиналите. Българо-грузинският дует елиминира в първия си мач представителките на домакините Алексия Лавиния Пуяц и Алексия-Шара Янчу с 6:2, 6:1.

За място на полуфиналите Каратанчева и Шапатава ще спорят с Надине Келер от Швейцария и Аурора Урсо от Италия.