Виляреал нанесе първа загуба на Селта през новия сезон. "Жълтата подводница" надделя с 4:3 като домакин в изключително интересен първи двубой от 3-и кръг на елита на Испания.

Двубоят се игра на "Естадио де ла Серамика".

Борха Иглесиас откри резултата за гостите с гол в 12-ата минута. Серхио Кардона изравни в 26-ата. До края на първата част Селта отново поведе, този път чрез Оскар Мингеса.

Французинът Тиеро Бари изравни за Виляреал в 60-ата, а само 4 по-късно Жаилсон си отбеляза автогол, с което донесе обрата в полза на домакините.

Шведският защитник Карл Старфелт върна интригата, реализирайки за 3:3 в 80-ата минута след пас на Мингеса.

В продължението Даниел Парехо получи право да изпълни дузпа. Първоначално той пропусна, но при добавката не сгреши, за да донесе втори успех за "жълтата подводница" от старта на сезона в Ла Лига.

Виляреал вече са 1-и в подреждането с актив от 7 точки. Въпреки поражението Селта са втори с 6 точки.