Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 Септември (София) като гост в страхотен двубой, който бе част от 6-ия кръг на Първа лига.

Мачът се игра на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда".

Столичани откриха резултата чрез нигериеца Виктор Очай. Той бе точен в 39-ата минута.

Домакините можеха и по-рано да стигнат до гол, но в 19-ата минута удар на Бертран Фурие се отби в страничния стълб.

Мартин Хайдаров изравни, вкарвайки за гостите в 67-ата след пас на Ангел Лясков. Само 4 по-късно обратът бе факт след като Мартин Паскалев се разписа във вратата на Септември.

18-годишният Кубрат Йонашчъ върна интригата, правейки резултата 2:2 в 76-ата минута. Асистенцията бе на Митко Митков.

Трите точки за "смърфовете" донесе капитанът Димитър Илиев след попадение в 82-ата минута.

С успеха Локомотив събра актив от 10 точки и се изкачи на 4-о място във временното класиране. Септември са последни с 5 поражения от старта и нито една спечелена точка.