Челси разгроми Уувърхемптън с 6:2 като гост в среща от 2-и кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

Двубоят се игра на "Молиню Стейдиъм" в Уулвърхемптън.

Резултатът откри сенегалецът Никълъс Джаксън още във 2-ата минута, извеждайки "сините от Лондон" напред.

Матеуш Куня изравни за Уувс в 27-ата след пас на Райън Аит-Нури. Коул Палмър изведе отново напред гостите в 45-ата минута. Асистенцията бе на Джаксън.

В 6-ата минута на добавеното време на първата част домакините стигнаха до 2:2. Автор на попадението бе Йорген Странд Ларсен.

През втората Палмър (на снимката) се развихри заедно с Чуквунонсо Мадуеке. Първият даде три асистенции за хеттрика на Мадуеке, осъществен след попадения в 49-ата, 58-ата и 63-ата минута.

Крайното 6:2 оформи Жоао Феликс в 80-ата след пас на Нето.

Малко преди това гол на Марио Лемина от Уувс беше отменен от ВАР поради засада.

С успеха Челси излезе 7-и с 3 точки след поражението на старта от шампиона Манчестър Сити. Уувърхемптън са предпоследни (19-и) без точка за момента.